به سایت ما خوش آمدید.

کیسه قیف دار گچی

کیسه قیف دار گچی

برای بسته بندی برخی محصولات پودری (خصوصاً گچ، سیمان و ...) از کیسه های قیف دار استفاده می شود. هرچند کیسه های قیف دار خود انواع مختلفی دارند، اما بطور کلی منظور از قیف، مجرای کوچکی در گوشه کیسه جهت ورود نازل و پُر کردن کیسه از محصول مورد نظر است. به بیان دیگر در کیسه های قیف دار، هر دو طرف کیسه (سر و ته) بسته بوده و تنها ورودی کوچکی بنام قیف در گوشه آن تعبیه می گردد.
در کیسه های قیف دار گچی (که به قیف موشکی نیز موسوم است)، سر کیسه به فرم معینی از یک سمت به داخل دولا شده و سپس لبه فوقانی آن (مشابه انتهای کیسه) تا می شود. در نهایت، بر روی لبه تا شده به وسیله یک چرخ خیاطی صنعتی، عملیات دوخت انجام می گیرد. در این حالت، هر دو لبه کیسه دارای دوخت بوده و ورودی کوچکی در گوشه لبه ای که دولا شده است (قیف)، برای ورود نازل جهت پُر کردن آن از محصول وجود خواهد داشت. به این فُرم کیسه اصطلاحاً قیف دار از نوع شابلونی اطلاق می گردد، که عمدتاً جهت بسته بندی گچ و سیمان در داخل کشور طراحی و استفاده می گردد. پس از پُر شدن کیسه از محصول و خروج نازل از آن، بدلیل فشار محصول به جداره داخلی کیسه، این دهانه بصورت خودکار بسته شده و بسته بندی پلمپ می-گردد. از مزایای این نوع کیسه ها، عدم نیاز به سردوزی کیسه پس از پُر شدن با محصول در محل کارخانه (با توجه به قابلیت پلمپ خودکار آن) است. کیسه های قیف دار شابلونی (موشکی) که با هدف کاهش قیمت تمام شده کیسه نهایی جهت صرفه جویی در هزینه بسته بندی در داخل کشور طراحی شده، تا چندی پیش بصورت تماماً دستی و و حداقل توسط دو اُپراتور ماهر انجام میگرفت. نقطه ضعف اساسی روش دستی در عدم یکپارچگی و یکسان بودن دهانه قیف در کیسه های تولیدی است. علت این امر، دقت پایین دوخت دستی است، که موجب می شود میزان (عمق) تای لبه کیسه در کیسه های مختلف متفاوت باشد. این خود در زمان پُر کردن کیسه توسط نازل، سبب بروز مشکلاتی (از قبیل داخل قیف نرفتن نازل و یا برون ریزی مواد محتوی از قسمت قیف) می گردد.
گروه تولیدی نوین کیسه با تکیه بر دانش فنی لازم از شرکت مهندسی نوین ماشین، مفتخر است که برای اولین بار در کشور دستگاه اتوماتیک قیف زن شابلونی را با حداکثر سرعت 20 کیسه در دقیقه طراحی و تولید نموده است. به لطف دستگاه اتوماتیک، نه تنها سایز و فرم تمامی قیف های تولیدی یکسان بوده، بلکه هزینه تمام شده کیسه بدلیل حذف نیروی انسانی ماهر و از آن مهمتر، کاهش طول پارچه مصرفی بطور قابل ملاحظه ای کاهش یافته و قابل رقابت می باشد.