به سایت ما خوش آمدید.

فرآیند تولید کیسه های پلی پروپیلن (PP)

فرآیند تولید کیسه های پلی پروپیلن (PP)

فرآیند تولید کیسه های پلی پروپیلن (PP)

از کیسه­ های پلی­ پروپیلن (PP) برای بسته ­بندی طیف وسیعی از محصولات شیمیایی، صنعتی، خوراکی، مواد اولیه صنایع و ... استفاده می­شود. این کیسه ­ها در انواع گوناگون برای مقاصد مختلف تولید می­شوند. اما بخشی از فرآیند تولید آنها مشابه است؛ به اینصورت که ابتدا مواد اولیه به همراه رنگ­دانه ­های (masterbatch) موردنظر بصورت گرانول پلی پروپیلن در مخزن دستگاه ­های اکسترودر وارد شده و سپس در خروجی به صورت فیلم نازک یکنواختی وارد حوضچه آب شده و به عرض 5 میلی­متر برش می­خورد. در ادامه پس از کشش، به نخی به عرض 2 تا 3 میلی­متر تبدیل و سپس بر روی دوک­هایی پیچیده می­شوند.

     در ادامه، تعداد زیادی از دوک­ های الیاف مذکور به کمک دستگاه­ هایی موسوم به گردباف به شکل تار و پود در هم بافته شده و منسوج نهایی بصورت رول کیسه آماده می­گردد.

     برای تبدیل رول به کیسه، از دستگاه­ های برش و دوخت استفاده شده که در آنها، طول مورد نظر از رول باز شده، سپس بصورت حرارتی (با المنت) و یا بوسیله تیغ برش خورده و در آخر، لبه پایینی کیسه تا شده و به وسیله چرخ خیاطی صنعتی دوخته می­شود. در این حالت محصول نهایی، کیسه (گونی) خواهد بود. لذا تا این مرحله، کیسه ته ­دوزی شده است، به این معنی که دارای یک سر بسته و یک سر باز می باشد.